Hakkımızda

CEVHER İLAÇLAMA

Cevher İlaçlama, “Biyosidal Ürün Uygulama İzni” belgesi ile Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş lisanslı bir pest kontrol firmasıdır. Yapılan ilaçlama uygulamalarında kullanılacak ilaçlar, bünyemizdeki konusunda uzman mühendislerimiz gözetiminde hazırlanmakta; halk sağlığına risk oluşturacak faktörler bünyemizdeki hemşiremiz tarafından kontrol altına alınmaktadır. Yapılan ilaçlama uygulamaları alanında uzman ilaçlama ekibimiz tarafından HACCP İlkelerine uygun olarak yapılmakta, yapılan işlemler HACCP “İzlenilebilirlik” ilkesi gereğince belgelendirilmektedir. Yaşam alanlarımızın temizliği ve sağlığımız için ilaçlama uygulamaları büyük önem taşımaktadır. Bunun yanında “Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usul ve Esasları” hakkındaki yönetmelik hükümlerine göre otel, restoran, pastane, fabrika, üretim yerleri, hastane, okul, iş yeri gibi; halkın yediği, içtiği, spor yaptığı fiziki mekanlar ve çevrelerin ilaçlanması ZORUNLUDUR.Haşere ve kemirgenlere karşı düzenli ilaçlama yapılması, çoğalmalarını tamamen durdurmak için büyük önem taşımaktadır. Özellikle gıda üretim yerleri ve gıda satış yerlerinde gerekli hijyen koşullarını sağlamak ve steril bir işletmeye sahip olmak için periyodik ilaçlama gerekmektedir.

MİSYONUMUZ

Bölgemiz insanlarına daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam sürdürebilmeleri için kaliteli, güvenilir ve en uygun maliyetli hizmetleri sunmaktır. Firmamızı tercih eden bireysel ve ticari müşterilerimize teşekkürlerimizi sunuyor, bundan sonrada hizmet kalitemiz ve güvenilirliğimizden asla ödün vermeden yolumuza devam edeceğimizin sözünü veriyoruz.

VİZYONUMUZ

Çevresine duyarlı, toplumsal ve kültürel değerler açısından gelişmiş bir anlayışa sahip olarak 25 yıllık bilgi birikimimizle çözüm ortağınız olmak, haşere ilaçlama konusunda en iyi hizmeti en teknolojik cihazlarla vermek, Çevreye duyarlılık konusunda meslektaşlarına ve müşterilerine örnek olmak, Temizlik konusunda detaylı çalışmalar ve uzman ekiplerle Birlikte çalıştığımız kişi, kurum, kuruluşlar ve çalışanlarımız açısından oluşturduğumuz güvenilirliği sürdürmek ve her zaman tercih edilen iş paydaşı olmaktır.

 • Garantili İlaçlama
 • Uzman Kadro
 • Lisanslı & Güvenilir
 • Doğa Dostu
 • Zamanında Müdahale

Dezenfeksiyon

Sterilizasyon bir öldürme işlemidir. Sterilizasyon ile cansız maddelerde barınan mikroorganizmalar ve sporlar öldürülür. Sterilizasyon kimyasal yada fiziksel yöntemlerle yapılabilir. Dezenfeksiyon, cansız maddeler üzerinde bulunan hastalık yapıcı diğer adıyla da patojen mikroorganizmaların yok edilmesidir. Bir diğer ifadeyle dezenfeksiyon ile bir cisim hastalık yapıcı etkenlerden arındırılır. Bu amaçla kullanılan kimyasal maddelere dezenfektan denir. Bakteri sporları dezenfeksiyon düzeyine göre azalır. Dezenfektanlar ancak uzun süreli tesir yaptıklarında ve ileri düzeyli olanları kullanıldığında sporları öldürebilir. Dezenfeksiyon özellikle dolaysız ve büyük bulaşmaları sınırlar. Dezenfeksiyonun başarılı olması yani hastalık yapıcı mikroorganizmaların yok edilmesi dezenfeksiyonun yapılacağı maddeniz temizliği,mikrobik ajanların bulaşma yolu, mikroorganizmaların yoğunluğu, ortamın sıcaklığı, pH sı, dezenfektanların konsantrasyonu ve dezenfeksiyon işleminin süresi gibi multifaktoriyel bir disipline bağlıdır. Dezenfektanlar genel olarak kuvvetli zehirlerdir; bu yüzden ancak belirli koşullarda uygulanır. Dezenfekte edilen ürünler; doğrudan insan tarafından tüketilecek ya da kullanılacaksa dezenfektan artıklarının denetlenmesi gerekir. Dezenfeksiyon işleminin uygulandığı alanlar ağırlıklı olarak sağlık sektörü ve hizmet sektörüdür. Sağlık sektöründe uygulanması hayati öneme sahiptir. Cerrahi müdaheleler esnasında herhangi bir enfeksiyon gelişimi ölümle sonuçlanmaktadır.Bundan dolayı görülmeyen bu canlıların etkisiz hale getirilmesi önemli bir konudur. Bu kapsam da hastanelerin, tıbbi atık bölümlerinin, ameliyathanelerin, ambülansların,acil müdahele odalarının,morgların dezenfektan ihtiyacı önceliklidir. Hizmet sektöründe dezenfektan ihtiyacının gerekli olduğu alanlardır. Çünkü yoğun hareketliliğin olduğu bu sektörde mikrop taşınması, yayılması ve bulaştırılması çok hızlı olmaktadır. İnsanların sürekli bulunduğu alanların hijyen ve dezenfektan işlemi yaptırması hizmet verdiği insanların sağlıklarını koruma altına alması açısından çok önemlidir. Bu kapsamda toplu taşıma araçları, yolcu taşıyan uçaklar, nakliye araçları, nakliye gemileri, oteller, okullar, cafeler, restaurantlar ,ibadethaneler vb insanlar tarafından yoğun olarak kullanılan alanların belirli periyotlarla dezenfeksiyon işlemi yaptırması gerekmektedir. İstanbul şehrinde tecrübemizle bu alanda hem kurumsal firmalara hem de özel mülklere, konutlara hizmet vermekteyiz. Uygun fiyat – memnuniyet garantisi çerçevesinde tüm ihtiyaçlarınıza çözümler üretmeye hazırız.

Bölgemiz insanlarına daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam sürdürebilmeleri için kaliteli, güvenilir ve en uygun maliyetli hizmetleri sunmaktır. Firmamızı tercih eden bireysel ve ticari müşterilerimize teşekkürlerimizi sunuyor, bundan sonrada hizmet kalitemiz ve güvenilirliğimizden asla ödün vermeden yolumuza devam edeceğimizin sözünü veriyoruz.

Dezenfektan kullanımının gerekli olduğu yaşam alanları nerelerdir?

 • Sağlık merkezleri
 • Hastaneler
 • Enfeksiyon riski olan tüm alanlar
 • Halkın ortak kullanım alanları
 • Alışveriş merkezleri
 • Ev ve iş yeri ortamı
 • İnsan teması olan her yerde

Neden Biz

CEVHER İLAÇLAMA

Şirketimiz ilaçlama esnasında kullandığı ilaçlarının Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanmış olması sayesinde sizleri haşerelerden korurken sağlığınızı da koruma altına alıyor.

 • Garantili İlaçlama
 • Uzman Kadro
 • Lisanslı & Güvenilir
 • Doğa Dostu
 • Zamanında Müdahale

Günün her saati ulaşılabilir olmakla kişilerin günlük yaşantısında aksamaya uğramayacak ilaçlama çözümlerini profesyonel ve uzman ekiplerimiz ile sunuyoruz.

Haşereler ile mücadele ekiplerimiz mevcut alan ve zararlı türüne göre en makul ilaçlama yöntemini belirlemekte ve sizlere bu hizmeti en uygun fiyat seçenekleri ile sunuyoruz.

Hem teknolojik hem de yasal standartlara uygun donanım ile en ulaşılmaz noktalarda ilaçlama yaparak kesin çözümlere hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz.

Garantili İlaçlama

İnsan sağlığına kötü etkileri olmayan Dünya sağlık Örgütü (WHO) onaylı ilaçları ile yaptığımız her türlü haşere ve kemirgen ilaçlama uygulamalarında %100 sonuç garantisi veriyoruz.

Hızlı Hizmet

Haşere ve kemirgenlerle günlerce yaşamanıza gerek yok! İlaçlama hizmetleri için Cevher İlaçlama'yı aradığınız taktirde 24 saat içinde evinizdeki tüm zararlılardan kurtulabilirsiniz.

Bizi aradığınız anda en geç 24 saat içinde gerekli uygulamayı yapıyoruz.

Doğa Dostu

Cevher İlaçlama olarak doğal dengeye ve doğaya saygı duyuyor, ilaçlama uygulamalarımızı da bu hassasiyet ile yapıyoruz. Bizler doğayla değil, sağlığımızı tehdit eden haşere ve kemirgenlerle savaşıyoruz.

Sosyal sorumluluklarımızın farkındayız.Uygulamalarımızda doğayı gözetiyoruz

Haşere Rehberi

Akar-Mite

Mite canlısı, toz içinde yaşar ve çoğalır. İnsan bedeninden dökülen deri tozlarıyla ve parçacıklarıyla beslenen bir canlı türüdür.

Akrep

Akrep İlaçlama Akrep zehirli bir eklembacaklı canlısıdır. Akreplerin boyu türüne göre değişmektedir. Genellikle 5 ila 8 santim arasında değişmektedir. Daha da uzununa rastlanabilir.

Arı

0,5–1 cm boyunda altın sarısı ve kahverengi dalgalıdır. Bal ve eşek arısıgibi türleri vardır. Duvar deliği, ağaç, çatı arası ev gibi yerlere petek yuva yaparak yerleşirler.

Bit

Bit böceğinin oldukça küçük bir yapısı vardır. 2 mm ile 5 mm arasında büyüklükleri değişmektedir.Dış parazittirler. Bit böceği gıda ihtiyacını kan emerek karşılar.

Fare - Kemirgen

Halk arasında bilindiği üzere fareler normal böcek ilaçları kullanılarak yok edilemezler fare bünyesi dirençli ve bu tür ilaçlara karşı son derece sağlamdı

Gümüşçül Böceği

Gümüşçül böceği haşeresi oldukça küçük bir böcek türüdür. Gümüşçül böceği haşeresi üçgen biçimlidir ve ince uzun bir vücuda sahiptir. Gümüşçül böceğinin büyüklüğü 1,5 ya da 2,5 cm büyüklüğündedir.Gümüşçül böceği haşeresi balık görünümündedir

Güve

Yaklaşık 3mm uzunluğunda olan kelebeğe benzer görünümlü bir böcek olan güveler, insan sağlığına ve maddi zararlara yol açabilen bir haşere olduğundan tehlikelidir. Bu canlıların üremelerinin önüne geçmek ve oluşabilecek zararları önlemek için ise güve ilaçlama yaptırmak gereklidir.

Hamam Böceği

İçeride ve dışarıda üreme ve barınma yerlerini dikkatle araştırıp bulup yok etmek için profesyonel servise ihtiyaç duyulur

Karınca

Karınca haşeresinin büyüklüğü genellikle 4 mm dir. Karıncaların renkleri de değişmektedir. Karıncalar siyah, kızıl, kahverengi renklerde olabilirler. Karınca haşeresinin kanatlı olanları da mevcuttur.

Kene

Kene haşeresi kan emerek besin ihtiyaçlarını gideren eklem bacaklılar sınıfından bir böcektir. En çok koyun, köpek, deve, kedi gibi canlıların üzerine yapışarak üzerlerinde bulundukları canlılarını kanlarını emen kene tehlikeli bir canlıdır.

Kırkayak

Zehirli canlılar arasında bulunduğu gibi ölüme neden olabilecek denli zehirli olan kırkayak ilaçlama yapılmadan yok edilmesi mümkün olmayan haşere grupları arasında yer alır. Kırkayak, uzunlukları 4 cmyi geçmeyen ,11 – 13 halkalı, vücudu kıl demetleriyle kaplı, çok küçük ve yumuşak yapılı haşere türüdür.

Kulağakaçan

Kulağakaçan böceği, uzun ve ince yapılı bir böcek olup, kuyruk kısmında bulunan pense şeklindeki kıskaçları ile tanınır.Ortalama 3,5 - 4 cm boyunda olan kulağakaçan, gündüzleri taş ve ağaç kabuklarının altında yaşarken geceleri aktiftir.

Pire

Pireler, kan emme yoluyla beslenen parazit türündeki canlılardır. Yaşam alanı olarak sıcak bölgeleri tercih ederler. Bu sebeplerden dolayı hem insanların hem de hayvan derileri üzerine yapışarak beslenme ve barınma ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Sivri Sinek

Geniş alanlarda iyi bir araştırma ve planlama yapmak gerekir. Bu sebeple bu konuda tecrübeli, profesyonel uygulayıcı gerekir

Tahta Kurdu

Tahta kurdu, halk arasında ağaç kurdu olarak bilinmektedir. Serin ve rutubetli ortamlarda görülmektedir. Her türlü ağaç malzemeye zarar verebilen böcek türüdür.Otçul bir böcek olan tahta kurdu insanları ısırmaz

Tahta Kurusu

Yetişkin bir tahtakurusu kahverengi görünüme sahiptir ve yaklaşık 5 mm boyundadır. Yassı şekli ile gizlenme konusunda özel bir yeteneğe sahip olduğu gibi aydınlık ortamlardan uzak durduğu için de gündüzleri görülmesi kolay değildir.

Örümcek

Bir örümceğin zararlı ya da zararsız olup olmadığını kişilerin çoğu ilk gördüğünde anlayamaz. Bu nedenle örümcekle karşılaşılması durumunda onu öldürmek bir çözüm değildir. Böyle durumlarda kesinlikle örümcek ilaçlama firmaları ile görüşülmelidir

Hizmet Alanları

Ev İlaçlama

Ev ilaçlaması, haşerelerle mücadelede yaşamımızı sağlıklı ve temiz bir şekilde sürdürebilmemiz için, ev ve yaşam alanlarımıza gelen haşerelerden kurtulmak adına önemli bir adımdır. Evde böcek, ilk önce mutf...

Devamı

Okul İlaçlama

Okullar ortak paylaşım alanı sunan ve kalabalık bir şekilde kullanılan yerlerdir. Durum böyle olunca ilk akla gelecek olan bu gibi yerlerin temizliği ve bakımıdır. Toplu olarak kullanılan her...

Devamı

Bahçe İlaçlama

Bahçe ilaçlamasının aşamaları harfiyen yerine getirildiğinde sorun kısa sürede çözüme kavuşacaktır. Bahçelerden apartmanımıza ve sonrasında evlerimize ilerleyen haşerelerin kök...

Devamı


Otel İlaçlama

Oteller insanların bir arada birlikte yaşadıkları alanlar gerek haşere gerek ise kemirgenler açısından oldukça uygun olan yaşam alanlarıdır. Otel ilaçlama yaptırmadan önce alanınızın konusunda uzman mühendisler tarafından incelenmesi hangi haşe...

Devamı

Hastane İlaçlama.

Hastane insanların en çok ihtiyaç duyduğu bir hizmet alanıdır. Bu bakımdan günde binlerce insanlar hastaneye gelmekte. Hastaneye gelen vatandaşların birçoğunun vücut direnci düşük ve hasta olan insanlardır. Bu insanlar hastalık kapma olası...

Devamı

Fabrika İlaçlama

Fabrikalar böceklerin yaşaması için en uygun yerlerden biridir Çünkü ayrıntılı temizlik ve ilaçlama yapılmadığı için geceleri boş kaldığı için buralarda barınmak fareler açısından daha kolaydır ayrıca besin bulma açısından da bu fabrikalar böcekler için biçilm...

Devamı

Görüş, Öneri ve Şikayetlerinizi bizim için değerlidir

Your message has been sent. Thank you!

İletişim

info@cevherilaclama.com Tel: 0212 852 2494
Web: www.cevherilaclama.com

Yakuplu Mahallesi 83. Sok. No:9 A iç kapı No:2
Beylikdüzü/İstanbul

Your message has been sent. Thank you!

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

SİZİ ARAYALIM