Ev İlaçlama

Ev İlaçlama

Evler hepimiz için birincil yaşam alanlarıdır, en önemli yaşam alanımız olan evlerde yapılacak ev ilaçlaması, haşerelerle mücadelede yaşamımızı sağlıklı ve temiz bir şekilde sürdürebilmemiz için, ev ve yaşam alanlarımıza gelen haşerelerden kurtulmak adına önemli bir adımdır. Evlerimiz, yaşam alanlarımız içerisinde hijyen konusunda en fazla üzerine titrediğimiz mekanların başında gelir.

İLAÇLAMADAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER

Açıkta Gıda Maddesi Olmamalı Çocukların Oyuncakları Kaldırılmalı Evcil Hayvanların Yemlik Ve Sulukları Kaldırılmalı Ilaçlama Sonrasında Değil, Öncesinde Temizlik Yapılmalı Görülen Haşerelerin Türü Ve Miktarı Ilaçlama Personeline Bildirilmeli Akvaryumların Üzeri Örtülmeli

EV İLAÇLAMASI NASIL YAPILIR?

Peki, ev ilaçlaması nasıl yapılır? gelelim bu sorunun yanıtına; Böcekler ve haşereler ve kemirgenler çok hızlı üreyen canlılardır. Evlerimizde gerçekleştirilen bir ilaçlama işleminin bu canlılar üzerinde etkisinin kalıcı olması için, ilacın ortamda daha uzun süre kalması gerekmektedir. Bu nedenle kuşadası ilaçlama firması cevher ilaçlama geliştirdiği kalite yönetim sistemi ile ilaçlama uygulaması programa alındığı anda whatsapp destek hattı üzerinden müşterilerine uygulama yapılmadan önce, uygulama esnasında ve uygulama sonrasında yapılması gereken işlemleri görsel şeklinde whats app destek hattımızdan paylaşmaktadır. Cevher İlaçlama uygulayıcı personelleri ilaçla temas etmeyi önleyen koruyucu kıyafetlerle ilaçlama yapmaktadır. Ev ilaçlaması yapılırken ilaçlama yapılan bölgede bulunmamanız önerilmektedir. Uygulama yapılırken pencereler ve kapılar ilaçlama personeli tarafından açılıp, uygulama yapılıp kapatılacaktır, ev ilaçlaması evin en uç noktasından başlayarak yapılacak ve odalar tek tek ilaçlandıktan sonra giriş holü ilaçlanacak ve evin kapısı kapatılacaktır. Bu şekilde ilacın mümkün olan en çok noktaya temas etmesi hedeflenmektedir.

İLAÇLAMA SONRASINDA YAPILMASI GEREKENLER

İlaçlama sonrası haşere ilacının her noktaya temas etmesini sağlamak için minimum bir saatlik bir temas süresi önerilmektedir. Ev ilaçlaması sonrası minimum bir saatlik temas süresi sonrası evin yarım saat havalandırılmasıyla beraber günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Uygulama sonrası mutfak tezgahı, salon masası gibi gıdanın temas edebileceği noktalarda ince bir temizlik yapılması önerilmektedir. Eğer evde bebek bulunuyorsa bağışıklık düzeylerinin bizden çok daha düşük olduğu göz önüne alınarak ağızlarına götürebilecekleri tüm oyuncakları vs. yıkanmalıdır.