Jel İlaçlama

Jel İlaçlama

Jel ilaç uygulaması 2000 yılından sonra uygulanmaya başlayan bir ilaçlama yöntemidir. Hamam böcekleri üzerinde kesin etkiye sahip olup uzun süreli olarak kalıcılık özelliğine sahiptir. Jel ilaçlama da alandaki hiçbir eşyayı kaldırmaya ya da ilaçlama öncesi hiçbir hazırlık yapmamıza gerek yoktur. Siz yaşadığınız mekânda durabilirsiniz. 100 m 2lik bir alan için jel ilaçlama süresi 20 dakika gibi kısa bir süredir. Jel ilaçlama mekânın kapanması mümkün olmayan iş yerlerinde, gıda yerlerine (gıdaları kaldırmak ya da kapatmak zor iştir), çocuklu yerlerde, okullarda, bakım evlerinde, hastanelerde kolaylıkla uygulanıp tercih edilen kolay bir yöntemdir.

Jel İlaçlama Nasıl Yapılır?

Jel yemler tespit edilmiş böcek yuvalarının içine ve olabildiğince en yakın yerlerine damlacıklar halinde konulurlar. Böcek yuvalarının bulunması ve hiçbir böcek yuvasının gözden kaçırılmaması, ilaçlamadan maksimum faydayı almak açısından büyük önem taşır. Bu yüzden ilaçlamanın tecrübeli bir teknisyen tarafından yapılması gerekir. Jel ilaçlama ilacı, rastgele belli aralıklarla koyma işi değildir. Gözden kaçırılan her böcek yuvası yüzünden, hamam böceği mevcudiyeti devam edecektir. Örneğin bulaşık makinesinin veya buzdolabının motor aksamına yuva yapmış olan hamam böceğinin yuvasının içinde yüzlerce böcek bulunur. Eğer bu yuva, ilaçlama uygulayıcısı tarafından es geçilirse veya bakmaya üşenilirse (çünkü motor aksamlarına ulaşmak için makineyi ortaya çekmek, vidalarını açmak ve aynı işlemi uygulamayı yaptıktan sonra tekrar etmek gerekir ve bu zahmetli bir iştir) bu yuvadaki böcekler ölmeyecek, diğer yerlerdeki böcekler ölse bile sorun tam olarak kesilmeyecektir. Bunun sonucunda müşteri, problemin bir miktar azaldığını görse de, o yuvadan çıkacak böcekleri ve sorunun tam olarak bitmediğini görerek ilaçlamadan memnuniyetsiz olacaktır. Ne yazık ki o yuva etkilenmediğinden, üreme devam edecek ve kısa süre içerisinde hamam böceği mevcudiyeti eski durumuna dönecektir.

Jel İlaçlamanın Faydaları

Jel ilaçlama sınırlı bir bölgeye yapılır. Jel ilaçlama için ön hazırlık gerekemez Jel ilaçlamada hedef hamam böcekleridir. Kesin sonuç verir Jel ilaçlamada sistematik bir şekilde ilacı yiyen böcekler birer zehir haline gelir ve diğer böcekleri de öldürür. Jel ilaçlama yaşam alanlarınızın görünmeyen bölgelerine uygulanır. Jel ilaçlama çok kolay uygulanır günün her saatinde her yapıya uygulanabilir. Jel İlaçlama özellikle sıcak yerlere lokantalara, gıda üretilen ve satan erlere rahatlıkla uygulanabilir. Jel İlaçlama insan sağlığına zararlı değildir. Uçmaz ya da kokmaz. Jel İlaçlama kalıcı çözüm ürettiği için daha ucuzdur.