Kokusuz İlaçlama

Kokusuz Yöntemin Özellikleri

Bu yöntem işlemi uygulanırken ilacın insanlara ve gıda maddelerine temas etmesi önlenmelidir. Bu nedenle bu işlemin profesyonel firmalarca yapılması gerekmektedir. Teknik, sırt pompasına ilaç ve su doldurularak yapılmaktadır. Bu yöntem kokulu ilaç tekniği kadar etkilidir. Çevreye ve doğaya herhangi bir zararı yoktur ve Sağlık Bakanlığı'ndan onaylıdır. Hiçbir şekilde herhangi bir rahatsızlık vermez. Uygulama sonrasında açıkta gıda maddesi varsa mutlaka atılmalıdır. Bunun dışında dışarıda bırakılan günlük eşyalarda iyice yıkanmalıdır.

Kokusuz haşere ilaçları insan sağlığı için tehlikeli mi?

Bu ilaçların diğer kokulu ilaçlara göre zararı oldukça azdır. Fakat yinede belli başlı dikkat edilmesi gereken tedbirler vardır. Örnek elle temas edilmemesi edildiyse bol suyla yıkanması, gözlere temas edilmemesi uzak tutulması, göz teması olmuşsa bol suyla yıkanması, ilaçlama yapılırken gıda maddelerimize temas etmemesi edildiyse çöpe atılması, diğer detaylı bilgiler için çağrı merkezi hatlarımızı arayabilir detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kokusuz böcek ilaçlama esnasında ilaçlanan alan terk edilmelimi?

Kokusuz böcek ilaçlama yapılırken mekanda bulunulmasında herhangi bir sakınca yoktur. Fakat ilaçlama sonrası mekandan 1-2 saat ayrılmak gerekecektir. Gelindikten sonra 1 saat havalandırmak gerekir.

Kokusuz böcek ilaçlama yapıldıktan sonra neler yapılmalıdır?

Kokusuz haşere ilaçlama uygulaması yapıldıktan sonra özelikle mutfak kısımlarında bulunan bir takım eşyalar duruma göre yıkanmalıdır. 2 gün ıslak temizlik yapılmaması gerekecektir.